Projekt (2020 - ...): OSIEDLE ZŁOTA JESIEŃ

Projekt w pełni "biznesowy" – zarówno pokoje samodzielne, jak też we współwłasności oraz domy w zabudowie szeregowej sprzedawane z zyskiem 10 – 20% (bardzo niskim w stosunku do marż obecnie stosowanych).

Pozyskane z zysku kwoty – na rozwój PROJEKTU (czyli na kolejne budowy) oraz na sfinansowanie budowy pokoi pod długotrwały najem, m.in. w celu pozyskania mieszkań komunalnych (zwalnianych dobrowolnie przez osoby chcące zamieszkać na Osiedlu Złota Jesień) .

To rozwiązanie – podobnie jak realizacja PROJEKTU: "Tanie domy w zabudowie szeregowej" - pozwala miastu pozyskać, bez żadnego wkładu ze strony miasta, mieszkania komunalne z istniejącego zasobu!

I można w ten sposób znacznie skrócić kolejkę oczekujących na takie mieszkania!

Osoby w starszym wieku we Włocławku, co oczywiste, pod względem zamożności należą do wszystkich grup.

Do części z tych osób przychodzą nawet opiekunki, ale komfort życia takich osób byłby o wiele wyższy, gdyby mieszkali, jeśli nawet nie w swoim osobnym mieszkaniu, to we współwłasności - np. w pokoju dwuosobowym z aneksem kuchennym i łazienką, czy też tylko w wynajętym pokoju (samodzielnie lub z kimś innym), ale zawsze z centralnym ogrzewaniem i z ciepłą wodą w łazience.

Co więcej, dużo łatwiej byłoby im także pomóc! (I taniej można by to zrobić.)

SENIORZY, którzy mają własne nieruchomości, o różnym standardzie i różnej wartości, którzy z bardzo wielu względów byliby zainteresowani sprzedaniem tego, co mają i kupieniem czegoś na takim dedykowanym im (przeznaczonym dla nich) osiedlu.

Przesłankami takich decyzji mogłyby być, na przykład, chęć zapewnienia sobie łatwodostępnej (ale nie darmowej) pomocy, chęć zapewnienia sobie bezpieczeństwa i/lub opieki, ale także doskwierająca niektórym samotność.

Ceny?

Zostały opisane w: Projekcie (2019 - 2030): TANIE DOMY w zabudowie szeregowej na mini - potem na dużych – osiedlach.

(https://grudzieckidariusz.pl/wloclawek-2019-2030)

Jednak - bez względu na zamożność, czy wysokość emerytury - na takim osiedlu byłoby miejsce dla każdego!  Oczywiście, dla jednych byłoby to własne mieszkanie, czy nawet mały domek, dla innych miejsce w wynajętym pokoju. Ale w każdym przypadku byłaby zapewniana pomoc i opieka!

 

W celu zagwarantowania "jednorodności" osiedla, jako osiedla dedykowanego SENIOROM (ewentulanie także osobom niepełnosprawnym) w Księgach Wieczystych sprzedawanych nieruchomości wpisane byłoby prawo odkupu przez miasto (de facto przez spółkę miejską – operatora tego PROJEKTU) nieruchomości po nominalnej cenie sprzedaży w każdym przypadku, gdy potencjalny nabywca nie zaliczałby się do kręgu osób, dla których to osiedle zostało przeznaczone.

 

Udział miasta.

 

Zarezerwowanie terenu poprzez odpowiedni zapis w planie zagospodarowania przestrzennego oraz poręczenie kredytu dla Operatora PROJEKTU w początkowej fazie realizacji tego projektu.

 

 17 września - w 79 rocznicę bandyckiej napaści Rosji Sowieckiej na nasz kraj, składamy kwiaty pod pomnikiem w Parku Łokietka dla uczczenia ofiar tej agresji.