27.08. 2018 r.

M. Maciak ręka w rękę z (post?) KOMUCHAMI – CW24 czy WC24?

 

Jak "wielkim" "redaktorem", "dziennikarzem", "ekonomistą"... jest M. Maciak napisałem w poprzednim tekście, który był rekacją na jego PASZKWIL udający relację z konferencji Kukiz'15.

Oto link do mojego tekstu, zatytułowanego: "Władza" i M. Maciak w totalnej PANICE!" - https://grudzieckidariusz.pl/wladza-i-m-maciak-w-totalnej-panice

 

W tekście tym pokazałem też, że M. Maciak zakończył już spektakl polegający na dystansowaniu się od obecnego "włodarza" miasta (w określonych celach, o czym też napisałem)   i że teraz już "ręka w rękę" współdziała z urzędnikami wsadzonymi na stołek przez tego "włodarza".

Po co?

Aby bronić tego "włodarza"!

Bo – jego zdaniem – ten "włodarz" (którego niedawno jeszcze niby krytykował) JEST wprawdzie KIEPSKI, ale jednak nie tak kiepski, jak nie tylko ja, ale i duża część mieszkańców Włocławka - sądzi i twierdzi.

 

A ja mam niezły ubaw z argumentacji M. Maciaka, która jest tego typu: za Pałuckiego było bagno, a obecny "włodarz" miasta trochę tego bagna wybrał.

 

Nawet jeśli rzeczywiście teraz jest to "pół bagna" (bo może bagno² ?) – to jednak nadal BAGNO!

 

No, cóż – PANICZNY strach przed utratą, z jednej stony: stołków, a z drugiej: KASY za reklamę z miejskich spółek (bez których – być może – "stacyjka" M. Maciaka już dawno przestałaby istnieć) zmusza do porzucenia pozorów.

I ZBLIŻA!

Tym bardziej, że dochodzą jeszcze przesłanki osobiste!

(Może o tym M. Maciak zrobi "reportaż?)

 

M. Maciak podobno – tak mi próbowano wmówić – to antysytemowiec, podobno nawet przymila się do środowisk narodowych (a to jest bardzo, bardzo zabawne – w pewnym kontekście!).

 

I ten "niby – antysystemowiec" ostatnio w swojej "stacyjce" specjalizuje się głównie w jednym: w SZKALOWANIU osób ze środowisk faktycznie pro-obywatelskich, patriotycznych i ceniących wartości narodowe, które tu, we Włocławku ze sobą współpracują i – czego PANICZNIE BOI się M. Maciak i "władza" – wspólnie zamierzają "iść do wyborów" pod szyldem KWW Kukiz'15.

 

Zobaczmy z kim to czyni.

W studiu wymienia się spostrzeżeniami - o "niesamowitej" wprost "głębi" politologicznej, socjologicznej, chciałoby się napisać filozoficznej, ale... dowcip też ma swe granice - z nobliwie i wiekowo wyglądającym "Panem": efekt – nawet płytki - ale musi być!

 

A jakież to informacje o tym "Panu" znajdziemy w katalogu IPN zatytułowanym: (LINK) katalog kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL ?

 

Oto one:

"Członek PZPR od 7.03.1966. Członek ZMP. Członek ZMW. Dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego Gospodarstwa Rolnego (PPGR) w Suminie (1.01.1965-30.06.1968). Dyrektor PPGR w Steklinie (1.07.1968-30.06.1969). Dyrektor Stacji Nasienno-Szkółkarskiej w Suminie (1.07.1969-30.06.1975). Dyrektor Przedsiębiorstwa Hodowli Roślin Ogrodniczych w Świętosławiu (1.07.1975-30.01.1990). Źródła: Archiwum Agencji Nieruchomości Rolnych w Bydgoszczy, teczka osobowa, 1B/271 i 43; AP Toruń o. Włocławek, KW PZPR we Włocławku, 668/30, b.p.; KG PZPR we Włocławku, 896/14, b.p.

 

A poniżej jeszcze takie informacje:

1. Członek egzekutywy Komtetu Gminnego PZPR we Włocławku - od 1983 roku.

2. Sekretarz d/s rolnych Komtetu Gminnego PZPR we Włocławku - od 1984 roku.

 

 

Informacje te są dostępne publicznie.

Ciekawe, prawda?

 

(Post?)KOMUCH i "dyrektor z zawodu", przesuwany przez "matkę partię PZPR" z jednego stołka na drugi, co najwyżej! - "specjalista od buroli", jest partnerem M. Maciaka!

I "ekspertem" od wszystkiego!

 

"Przypadek?

Nie sądzę!"

 

A tak na poważnie – wiem, że to nie przypadek.

Ale może o tym opowie sam M. Maciak?

 

 17 września - w 79 rocznicę bandyckiej napaści Rosji Sowieckiej na nasz kraj, składamy kwiaty pod pomnikiem w Parku Łokietka dla uczczenia ofiar tej agresji.